Pierwsze urodziny Kancelarii Adwokackiej

9 września 2020 roku Kancelaria miała powód do świętowania! Minął pierwszy rok prowadzenia działalności gospodarczej i działania mojej Kancelarii Adwokackiej!

Pierwsze urodziny Kancelarii Adwokackiej

Świętując 1 rok pracy jako adwokata, życzę sobie, aby kolejne lata nie były tak obfite w zmiany przepisów – w ostatnim roku, chociażby ze względu na koronawirusa
i wprowadzone tzw. "tarcze", ale i nowelizację procedury cywilnej i karnej, ustawodawca zaszalał! Spowodowało to, że praktycznie z dnia na dzień ulegały zmianom stosowane od lat przepisy, procedury i za każdym razem, udzielając porady prawnej czy też sporządzając pisma procesowe, należało upewnić się co do treści obowiązujących przepisów, by mieć pewność, że nie zachodzą żadne wyłączenia, zmiany czy przesłanki do zawieszenia biegu terminów.


W mojej ocenie pewność prawa, a zatem brak kolejnych nowelizacji, "ulepszeń" przepisów i procedur, które nie zawsze w praktyce okazują się pomocne, daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala rozwijać się w każdej dziedzinie, a przede wszystkim nie utrudnia pracy przedsiębiorcom!


Tym samym, ostatni rok, obfitujący w liczne nowelizacje, jak też zmiany spowodowane również nietypową, nową sytuacją społeczno-gospodarczą, był rokiem pracowitym także dla prawników. Tak więc tym bardziej decydując się na prowadzenie sprawy, zawarcie umowy czy dowiadując się o toczącym się postępowaniu zalecam skonsultowanie swoich działań i zamierzeń z adwokatem przed ich podjęciem, by uniknąć ewentualnych, negatywnych skutków spowodowanych nieznajomością obowiązujących przepisów.

 

Adwokat Anita Engler
Kancelaria Adwokacka

87-100 Toruń, ul. A. Mickiewicza 126/2
t: 505 835 819
e: adwokat@anita-engler.pl